Pakowanie bagażu do taksówki

Warunki przewozu bagażu taksówką nie są tak restrykcyjne, jak ma to miejsce np. w samolocie czy autobusie. W taksówce najczęściej przewozimy bagaż podręczny – torby, plecaki, worki turystyczne. Możemy też przewozić zwierzęta w transporterach, wózki inwalidzkie i dziecięce, a także na swoją  odpowiedzialność – sprzęt RTV, jak np. telewizor. Kategorycznie nie można przewozić materiałów wybuchowych, chemikaliów, trucizn, środków odurzających, narkotyków, substancji odurzających, broni ani przedmiotów, które wystają poza obrys pojazdu lub mogą spowodować jego uszkodzenie bądź zanieczyszczenie. Bagaże nie mogą też ograniczać widoczności kierowcy, ani utrudniać prowadzenia samochodu. W uzasadnionych przypadkach taksówkarz ma prawo odmowy przewozu danego bagażu.

Przewóz większych bagaży

Co jednak, kiedy nasze bagaże nie zmieszczą się do bagażnika? Firmy taksówkarskie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują szereg usług dodatkowych, m.in. podstawienie na życzenie aut typu van lub kombi o zdecydowanie większej przestrzeni bagażowej, a w przypadku chęci przewozu ładunków o większych gabarytach, także auta dostawcze. Jest to wówczas taxi bagażowe, którym bez problemu przewieziemy takie przedmioty, jak np.:

  • meble;
  • materiały budowlane;
  • wyposażenie biur;
  • duży sprzęt AGD (lodówki, zmywarki, pralki);
  • sprzęt RTV (kina domowe, telewizory);
  • dzieła sztuki;
  • instrumenty muzyczne.

Cena przewozu realizowanego przez taxi bagażowe jest ustalana indywidualnie i powinna być znana przed kursem. Taksówki zazwyczaj świadczą usługi na terenie miasta i najbliższych okolic, jednak za odpowiednią opłatą istnieje możliwość transportu w dowolne miejsce na terenie kraju. Z popularnych „bagażówek” bardzo chętnie korzystają osoby prywatne, firmy, a także studenci, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania.

Jak wynika z powyższego artykułu, taksówka to nie tylko dobra opcja na przemieszczanie się po mieście, ale też skuteczna i konkurencyjna cenowo pomoc w zakresie przewozu bagażu.