Płacenie za Taxi

Firmy taksówkarskie walczą o pozycję na rynku, proponując coraz niższe stawki, oferując promocje czy programy lojalnościowe dla stałych klientów. Oprócz legalnie działających firm, jest też spora grupa nieformalnych przewoźników, od których lepiej trzymać się z daleka. Tak jest niemal w każdym mieście i Bydgoszcz nie jest tu wyjątkiem. Jak zatem się nie pogubić i znaleźć tanią taksówkę w Bydgoszczy? Zapraszamy do lektury.

Licencjonowane firmy taksówkarskie, czyli jak nie przepłacać za przejazd

Bydgoszcz należy do największych miast w Polsce, a co za tym idzie, dostanie się z jednego krańca miasta na drugi, nie jest rzeczą prostą. Nie wszędzie jesteśmy w stanie dotrzeć komunikacją miejską, w takiej sytuacji warto skorzystać z taksówki. Trzeba jednak uważać, bo nie zawsze pojazd, który uważamy za taksówkę, jest nią w rzeczywistości. Takie przypadki mają miejsce najczęściej w okolicach dworca. Zanim wsiądziemy do pojazdu, powinniśmy upewnić się, że oznakowanie jest prawidłowe, a nazwa firmy i numer telefonu nie zostały przekręcone. Warto również zwrócić uwagę na  cennik umieszczony na szybie pojazdu. Przepisy szczegółowo regulują, jakie informacje o opłatach powinny znaleźć się w  cenniku:

  • opłata za zajęcie taksówki i przejechanie pierwszego kilometra;
  • opłata za każdy kolejny kilometr;
  • opłata za godzinę postoju.

W przypadku samochodów, które nie są zarejestrowane jako taksówki, samo zamknięcie drzwi może nas kosztować nawet kilkadziesiąt złotych! Przed ruszeniem zawsze warto spytać kierowcy, jaką drogą planuje jechać i jaki będzie szacunkowy koszt przejazdu. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, taksówkarz ma obowiązek wykonać zlecony przewóz najkrótszą możliwą drogą, chyba że pasażer zgodzi się na inną trasę bądź wyraźnie tego zażąda. 

Przewóz osób i usługi dodatkowe w przystępnej cenie

Współczesne taxi, to nie tylko możliwość przejazdu z punktu A do Punktu B, ale także usługi dodatkowe. Dobre firmy taksówkarskie oferują m.in. obsługę imprez okolicznościowych, dowóz drobnych zakupów, przewóz dzieci pod wskazany adres i wiele więcej.

Dodaj komentarz