Postój Taxi może być w obecnych czasach nazywany przeżytkiem, jednak w praktyce wiele osób preferuje tę najbardziej klasyczną formę skorzystania z usługi taxi. Nie zawsze istnieje możliwość wykonania telefonu do dyspozytora czy skorzystania z aplikacji taxi. Przyczyn może być wiele, począwszy od braku zasięgu po rozładowanie baterii telefonu. Z postoju taxi często korzystają ludzie starsi, którzy nie używają telefonu by zamówić taksówki a także osoby, którym zabrakło siły, by iść z zakupami na przystanek autobusowy.

Zgodnie z danymi Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta w Bydgoszczy, na 15 marca 2022 roku, zarejestrowane są 1863 taksówki, natomiast licencję posiada 1349 kierowców. Oczywistym jest, że nie wszyscy taksówkarze korzystają z przygotowanych miejsc na postoju taxi, jednak duża część kierowców właśnie na nich czeka na zamówienie kursu.

Gdzie znajdują się postoje Taxi w Bydgoszczy?

Postoje Taxi w Bydgoszczy zlokalizowane są w każdej większej dzielnicy – Fordonie, Bartodziejach, Bielawach, Wyżynach oraz oczywiście w Śródmieściu. Znaleźć je można przy najbardziej newralgicznych punktach miasta, takich jak dworce, szpital czy Opera Nowa.

Taksówki należące do naszej firmy taksówkarskiej można zamówić na kilka sposobów – telefonicznie, przy pomocy aplikacji, ale też w najbardziej tradycyjny sposób, wsiadając do pojazdu stojącego na jednym z licznych postojów taxi na terenie całego miasta.

Gwarantujemy wysoki komfort, szybkość i bezpieczeństwo podróży oraz najniższe ceny w całej Bydgoszczy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!