taxi

Przewozy taksówkarskie, należące niegdyś do usług luksusowych, dziś cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród majętnych biznesmenów. Podróżują nimi także nie znający miasta turyści, rodziny potrzebujące transportu na lotnisko czy studenci wracający z imprez. Firmy taksówkarskie prześcigają się w pomysłach na zdobycie klienta, oferując swoim użytkownikom dodatkowe usługi. Obecnie w ofercie taxi znajdziemy często przewóz paczek, kwiatów, zwierząt, dzieci, jedzenia na wynos, a nawet zakupów. W jaki sposób realizuje się tego rodzaju usługi dodatkowe?

Taksówkarz w roli kuriera

Jedną z najczęściej spotykanych usług taksówkarskich jest przewóz bagaży i przesyłek specjalnych. Mogą to być produkty wymagające szybkiego przetransportowania lub terminowego dostarczenia do odbiorcy, np. ważne dokumenty, kwiaty, jedzenie na wynos, bagaże, bez których nie możemy udać się w podróż lub obiekty dużych rozmiarów (np. zakupione właśnie meble, sprzęt AGD czy materiały budowlane, które nie mieszczą się w bagażniku osobowego auta).

Taksówkarz w roli opiekuna

Coraz częściej taxi oferuje swoim klientom usługę obioru dziecka ze szkoły i przewiezienia go do miejsca, w którym odbywa zajęcia dodatkowe. Nie zawsze rodzic ma możliwość zrobić to osobiście, a taksówkarz zapewni dziecku odpowiednią opiekę i bezpieczeństwo (zaczeka na nie przed szkołą, a w razie potrzeby odprowadzi do budynku, w którym odbywa kolejne zajęcia).

Taksówkarz pomoże w zakupach

Całodobowe zakupy to usługa, którą już od dawna oferuje wiele firm taksówkarskich. Korzystają z niej przede wszystkim osoby, które z jakiegoś powodu nie mogą same udać się na zakupy, np. z powodu choroby. Często zatem taksówkarzom zleca się zakup leków i dowiezienie ich pod wskazany adres.

Klientami taxi zakupów bywają także osoby, którym podczas hucznego przyjęcia zabrakło wyskokowych trunków. Mogą wówczas liczyć na zakup i dowiezienie im odpowiedniej ilości alkoholu.

Taksówkarz prywatnym szoferem?

Niekiedy z różnych powodów właściciel samochodu nie jest w stanie zasiąść za kierownicą. Z pomocą przychodzi wówczas taxi, a taksówkarz wciela się w rolę szofera i odwozi właściciela w wybrane przez niego miejsce. Usługa powstała w odpowiedzi na potrzeby kierowców, którzy przybywali na przyjęcia własnym pojazdem, lecz z powodu upojenia alkoholowego lub kaca nie byli w stanie samodzielnie prowadzić. Taksówkarz-szofer może przewieźć auto wraz z pasażerami z miejsca odbioru do miejsca docelowego, jak i może odprowadzić pod dany adres sam pojazd.

Obsługa imprez okolicznościowych

Firmy taksówkarskie, chcąc wyróżnić się na rynku, oferują również klientom kompleksową obsługę imprez okolicznościowych w zakresie transportu osób i mienia. Liczne taksówki osobowe, taxi-busy, a niekiedy nawet auta dostawcze, przewożą dekoracje, kwiaty, instrumenty, potrawy, a przede wszystkim uczestników imprez. Taxi może obsługiwać uroczystości różnego rodzaju, przykładowo: wesela, pogrzeby, konferencje, bankiety firmowe, przyjęcia urodzinowe, rocznicowe, prywatne koncerty itp.