podróż

Bydgoszcz oferuje wiele rodzajów transportu między różnymi punktami miasta. Do wyboru są tramwaje, autobusy miejskie, rowery aglomeracyjne oraz taksówki. Wszystkie te środki komunikacji mają swoje plusy i minusy, i od użytkownika zależy, w jakim środku transportu będzie się czuł najlepiej. Istotnym czynnikiem jest również to, jak duża grupa chce podróżować razem.

Dlaczego warto wybrać taksówkę?

Taksówka jest zdecydowanie najwygodniejszym sposobem podróżowania. Wybierając ten środek transportu, nie trzeba zastanawiać się, czy możliwe jest przejechanie z punktu a do punktu b. Nie ma konieczności przesiadania się czy czekania na przystanku podczas brzydkiej pogody. Zamawiając taksówkę, można poprosić o podstawienie auta typu van, więc możliwe jest podróżowanie w sporej grupie. W odróżnieniu od innych form transportu możliwe jest zatrzymanie pojazdu, by załatwić po drodze jakąś sprawę. Jeżdżąc taksówką, można również bez problemu zabrać swojego czworonoga. 

Jest to także bezpieczna forma przewozu osób, ze względu na ograniczony kontakt z obcymi ludźmi.

Jeżdżąc taksówką, nie musimy się także martwić o zakup biletu, opłatę można uiścić za pomocą karty lub gotówki.

Inne formy transportu w Bydgoszczy

Dla fanów transportu połączonego z odrobiną sportu dobrym wyborem będzie rower miejski. Jednak podróżując większą grupą, istnieje obawa, że na stacji z rowerami może nie być wystarczającej ilości sztuk, które są potrzebne.

Inną możliwością jest jazda tramwajem lub autobusem miejskim. W przypadku większej grupy możemy narazić się na niekomfortową jazdę w przypadku, gdy w autobusie, lub tramwaju znajduje się bardzo dużo osób. Niemożliwe jest wtedy także zajęcie miejsca siedzącego, co może być dla niektórych osób bardzo niekomfortowe. Poza tym jeżdżąc komunikacją miejską, musimy za każdym razem pamiętać o zakupie i skasowaniu biletu. W niektórych miejscach może to być problematyczne, ze względu na brak biletomatów lub kiosków. Może być także problem z zapłaceniem kartą w niektórych miejscach.