bagaż

Korzystanie z usług korporacji taksówkarskich jest niezwykle popularne. Dzięki temu można bezpiecznie i szybko dostać się do pracy, na lotnisko czy w inne miejsce. Czasami również zdarza się tak, że osoba, która zamawia przejazd, ma do przewiezienia również bagaż. Może to być niewielka torba, a także większa liczba rzeczy podręcznych. Niektórzy zastanawiają się, jak duży bagaż podręczny można przewieźć ze sobą taksówką. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na to pytanie.

Jakie bagaże najczęściej przewożą osoby podróżujące taksówką? 

Korzystanie z usług taksówkarskich kojarzy się przede wszystkim z przewozem osób. Rzeczywiście jest to najpopularniejsza usługa świadczona przez korporacje taksówkarskie, z której można wygodnie skorzystać, telefonując, wysyłając SMS czy używając aplikacji mobilnej. Jednak oprócz tego taksówką można również przewozić bagaż podręczny.

Podróżujący taksówką najczęściej zabierają ze sobą bagaż podręczny. Zwykle są to torby podróżne, plecaki czy torby turystyczne. Oprócz tego można przewozić również niewielki sprzęt RTV. Co ciekawe, podróżujący taksówką mogą też wziąć ze sobą zwierzę, jednak powinno być przewożone w odpowiednio przystosowanym transporterze.

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące wielkości przewożonych bagaży w taksówkach?  

Firmy taksówkarskie najczęściej nie precyzują wielkości bagażu podręcznego, który mogą przewozić podróżni. Warto jednak pamiętać, że przestrzeń do przewozu bagaży jest ograniczona, szczególnie jeżeli chodzi o samochody osobowe. Właśnie dlatego bagaż nie powinien być zbyt duży ani zbyt ciężki. Jego transport nie powinien zagrażać życiu i zdrowiu taksówkarza i podróżującego. Wielkość i rodzaj bagażu podręcznego została dokładnie określona w uchwale Rady Miasta. Podróżujący taxi może przewozić ze sobą jeden bagaż i torbę podręczną, w innym przypadku obowiązuje dopłata.

Należy również pamiętać o tym, że można go przewozić wyłącznie w przestrzeni bagażowej – jeżeli zachodzi potrzeba przewiezienia większej ilości bagażu, niezbędne jest wezwanie taxi typu kombi albo dostawczej. Co więcej, w taksówkach nie można przewozić przedmiotów niebezpiecznych, na przykład materiałów wybuchowych, trucizn czy chemikaliów. W przypadku większej ilości bagażu podręcznego warto wynająć kombi albo wspomnianego VAN-a, który z pewnością pomieści wszystkie torby i walizki, a następnie bezpiecznie i szybko dostarczy je pod wskazany adres. Należy jednak pamiętać, że zamówienie takiego pojazdu wiąże się z koniecznością dopłaty.