kobieta wsiada do taxówki

Według ogólnodostępnych statystyk z usług lotnictwa korzysta obecnie około 3% naszej populacji, a każdego dnia dziesiątki tysięcy samolotów pasażerskich i towarowych wykonuje setki tysięcy lotów. Loty pasażerskie to dla nas komfort i oszczędność czasu, oczywiście pod warunkiem, że dobrze zaplanujemy przedsięwzięcie podróży jako całość. Jak sprawnie dotrzeć z Bydgoszczy na lotnisko, by od wyjścia z domu do wkroczenia na teren portu zajęło to możliwie niewiele czasu?

Dojazd do lotniska samochodem i pomoc kogoś bliskiego

Lotnisko w Bydgoszczy to powszechnie używany skrót od Międzynarodowego Portu Lotniczego Bydgoszcz- Szwedrowo – portu lotniczego znajdującego się około 3 km od centrum Bydgoszczy. Jeśli mamy zaplanowany lot z Bydgoskiego portu lotniczego, warto wcześniej zaplanować sobie również transport na lotnisko. Pierwsza opcja transportu to oczywiście samochód, ale nie nasz własny, bo nie zostawimy naszego pojazdu na czas podróży w okolicach lotniska. Możemy poprosić o pomoc kogoś z rodziny, przyjaciela, znajomego – ale pamiętajmy, że każdemu zawsze może coś wypaść, do czego jeszcze nawiążemy.

A może dojazd autobusem?

Druga opcja wymieniana często to autobus (w mieście kursuje autobus linii 80, do którego wsiądziemy na przystanku przed budynkiem Dworca Głównego PKP). Jednak czy to wygodne? Jeśli mieszkamy w okolicach dworca, może i owszem, ale jeśli nie – pamiętajmy, że do przystanku też musimy jakoś dotrzeć i to często ze sporym bagażem. Czy nie lepiej jednak wybrać opcję podróży spod naszego domu, czy mieszkania, bezpośrednio na lotnisko?

Dojazd na lotnisko taksówką – pewne rozwiązanie

Jako korporacja taksówkarska Bydgoszcz z wieloletnim doświadczeniem możemy zapewnić naszych czytelników, że dojazd na lotnisko taksówką to najbardziej pewne rozwiązanie. Nasi klienci mogą umówić kurs wcześniej i nawet gdyby kierowcy, który docelowo będzie miał zrealizować kurs, coś wypadło (nawiązanie do tego, o czym wspominaliśmy), dysponujemy innymi pracownikami. Jeszcze jakiś czas temu ktoś mógłby zapytać: a czy to się opłaca? Obecnie raczej nikt nie ma wątpliwości, że ceny usług taksówkarskich wcale nie są ekstremalnie wysokie. Wolimy zapłacić trochę więcej, ale mieć transport wygodny, pewny i bezpieczny.