pies w taxi

Każdy właściciel zwierzaka czasami musi go gdzieś przetransportować, chociażby na wizytę kontrolną u weterynarza. Jeśli nie ma się własnego auta, może być to pewnym problemem. W takiej sytuacji warto skorzystać z usługi taxi. Należy wziąć pod uwagę to, że zwierzę trzeba odpowiednio przygotować na przejazd w nieznanym dla niego środku transportu.

Jak przewozić psy w taksówce?

Pierwszą istotną kwestią przy chęci przewiezienia czworonoga taksówką, jest poinformowanie o tym fakcie taksówkarza. Niektórzy ludzie mają alergię na sierść i przez to nie każdy kierowca może przebywać blisko zwierzęcia.

Kolejną rzeczą jest przygotowanie psa na podróż. Jeśli zwierzę ma chorobę lokomocyjną, może okazać się konieczne podanie odpowiednich środków medycznych. Pies powinien być czysty, należy zwrócić na to uwagę szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Jeśli pies bardzo boi się nowego otoczenia, dźwięku silnika, czy samej podróży, warto zaaplikować mu środki na uspokojenie, aby podróż przebiegła spokojnie dla zwierzęcia i właściciela.

Pies powinien jechać taksówką na kolanach właściciela albo siedząc na wycieraczce. Trzeba to wziąć pod uwagę, jeśli ma się psa o dużych gabarytach. W takim przypadku warto zamówić większy model taksówki.

Przewóz niewielkich zwierząt

Z korporacją taksówkarska w Bydgoszczy można przewieźć każde zwierzę domowe. Jeśli chce się przewieźć kota, najlepiej jest trzymać go w transporterze. Większość kotów bardzo stresuje się podróżą, więc zachowują się w sposób nieprzewidywalny, co może spowodować zagrożenie. Z tego powodu obroża czy szelki mogą nie być wystarczającą ochroną zwierzaka. Warto mówić do kota spokojnym głosem, może to pomóc w uspokojeniu go. 

Podobnie wygląda przewożenie np. królika. Do klatki warto włożyć miękki materiał, np. ręcznik, aby zwierzę czuło się bardziej komfortowo.
Zwierzęta innego typu, takie jak chomiki, jeże, czy świnki morskie najlepiej przewozić w klatce, czy transporterze dostosowanym do gatunku. Klatkę czy transporter powinno trzymać się na kolanach.

Ze zwierzakiem najlepiej podróżować na tylnej kanapie auta.