Prowadzenie firmy transportowej to zawsze jest wyzwanie, a przewóz osób to dodatkowo olbrzymia odpowiedzialność. Wybierając modele aut, które wejdą w skład taboru taksówkowego, trzeba kierować się wieloma czynnikami. Zobaczmy, jakie powinien być idealny samochód opatrzony znakiem TAXI? Co jest ważne dla pasażera w taksówce, a co dla kierującego nią?
Jakie auta najczęściej wybierają taksówkarze?
Prowadząc firmę świadczącą usługi przewozu osób, nie wybieramy auta przypadkowo. Wybierając je, musimy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, poziom spalania, ale również na wnętrze samochodu. Różne modele aut, prezentują różny styl i sposób wykończenia wnętrza. Taksówkarze dziennie przewożą dziesiątki osób. Są to osoby zarówno z różnych branż, jak i o odmiennym statusie społecznym. Każdą z nich etyka zawodu taksówkarza zmusza przewieźć w samochodzie o wysokich standardach wykończenia. Dobre auta na taxi to nie tylko te ekonomiczne, ale te, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Istnieją modele aut, które wręcz stworzone zostały „do pracy w tym zawodzie”. Wśród nich królem jest Mercedes. Ma nie tylko piękną linię, jest przestronny, ale również użyte do wykończenia auta takie niuanse, jak tapicerka, kokpit odporne są na zniszczenia.
Taxi powinno bowiem zawsze wyglądać jak milion dolarów. Niedopuszczalne są jakiekolwiek braki, ubytki w tapicerce, plamy, przetarcia, a przy dużym obrocie osób to naprawdę może być poważny problem. Ciągłe oddawanie taxi do tapicera jest nieekonomiczne i wyłącza auto z obiegu, pogłębiając starty.
Mercedes już klasy E W210 z 2005 roku jest tym, co powinno zadowolić każdego klienta w obszarze komfortu, a kierowcy umożliwić przyjemną jazdę. Dlaczego? Otóż na komfort jazdy zarówno taksówkarza, jak i pasażera wpłynie zastosowana w tym aucie automatyczna skrzynia biegów i wysokoprężny silnik. To one sprawiają, że auto rzadko się psuje i można używać go nawet do dłuższych przewozów osób, czy nieprzerwanej wielogodzinnej jeździe po mieście. Jazda na czy z lotniska to przecież czasami kilkadziesiąt ładnych kilometrów drogi. Poza tempem jazdy techniką jazdy taksówkarza liczy się jeszcze klimatyzowane wnętrze. Nie ma nic gorszego, niż jazda rozgrzanym wręcz do czerwoności pojeździe, w którym otworzenie okna, by zaczerpnąć świeżego powietrza, może skończyć się przeziębieniem.
Mamy więc już trzy kluczowe wyznaczniki komfortowej jazdy taksówką:
- – bezawaryjność pojazdu, rzadkie awarie to niezawodność w każdej sytuacji,
- – klimatyzowane, przestronne wnętrze,
- -automatyczna skrzynia biegów poprawiająca technikę jazdy.
Co jeszcze jest ważne w taksówce? Nie można zapomnieć o bagażniku. Musi być on naprawdę pojemny. Ma on umożliwić zabranie większego bagaży od nawet kilku osób, a to w pierwszym lepszym modelu auta nie jest możliwe.