festiwal muzyczny

Transport sprzętu muzycznego wymaga podjęcia odpowiednich przygotowań. Wiąże się to z nietypowymi wymiarami instrumentów, które są bardzo drogie i delikatne. Czytając poniższy artykuł, dowiesz się, w jaki sposób zapewnić terminowy i bezpieczny przewóz sprzętu muzycznego oraz jakie są korzyści z wynajmu wyspecjalizowanej firmy transportowej.

Wady i zalety samodzielnego transportu instrumentów muzycznych 

Jedną z największych zalet samodzielnego transportu instrumentów muzycznych jest redukcja kosztów. Dla organizatora przejazdu to także możliwość stałej kontroli nad przebiegiem całego procesu. Jeśli koncert wymaga przewiezienia pojedynczych sztuk małych instrumentów muzycznych, to w łatwy sposób można je zabezpieczyć w prywatnym samochodzie osobowym poprzez używany na co dzień futerał. W przeciwnym wypadku nie warto ryzykować i zdecydować się na wynajem specjalistów takich jak nasza firma transportowa z Bydgoszczy, która zapewnia bezpieczny przejazd instrumentów muzycznych przez 24 h w ciągu 7 dni w tygodniu. Dzięki temu masz pewność, że cały sprzęt zostanie dostarczony na czas oraz odpowiednio zabezpieczony.

Ochrona instrumentów przed uszkodzeniem

Wielu usługodawców zapewnia właściwe warunki przewożenia, w tym zapewnienie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza. Część z nich dysponuje również specjalnymi skrzyniami na instrumenty, które nie posiadają futerałów. Korzyścią wynikającą z zakupu skrzyni jest gwarancja zabezpieczenia instrumentu przed wstrząsami i wilgocią, zapobiegając ich rozstrojeniu. Warto także zapytać, czy przewoźnik posiada ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia instrumentu. Zaletą wynajmu firmy transportowej jest także pewność bezpiecznego przewozu instrumentów wielkogabarytowych oraz pomoc przy ich rozładunku.