kobieta płacąca telefonem za przejazd taksówką

Nieocenioną korzyścią rozwoju technologicznego jest możliwość dokonywania płatności kartą, a nawet telefonem. To właśnie te formy są dziś najbardziej popularne w taryfie – pasażer nie musi pamiętać o zabraniu portfela, aby skorzystać z usługi w każdym miejscu i czasie. O tym, w jaki sposób można dokonywać płatności za przejazd taksówką i czy zyskujące na popularności transakcje przez aplikacje są bezpieczne, przeczytasz w poniższym artykule.

Bezpieczeństwo płatności za przejazd taksówką             

Dbając o własne bezpieczeństwo w trakcie przejazdów, warto wybrać taksówkę zamiast innych środków transportu. Jednak nie mniej ważne jest bezpieczeństwo płatności za świadczoną usługę – przy dzisiejszym rozwoju technologicznym pasażerowie często nie zastanawiają się, czy korzystając z nowoczesnych form płatności nie narażają się na kradzież danych czy pieniędzy. Takim ryzykiem obarczone jest przekazywanie środków przez aplikacje, ponieważ formy tej nie regulują żadne przepisy prawa. Nie znaczy to, że nie należy z nich korzystać w ogóle – wręcz przeciwnie, zamawianie taksówki przez aplikację to bardzo komfortowe rozwiązanie. Lepiej jest natomiast dokonywać płatności kartą lub telefonem (blikiem), a także gotówką. Nasza korporacja taksówkarska w Bydgoszczy zapewnia terminale płatnicze w każdej taryfie. 

Przejazdy bezgotówkowe – na czym polegają?

Przy współpracy korporacji z firmą, można także wynegocjować przejazdy bezgotówkowe z fakturą na koniec miesiąca. Jest to wygodne rozwiązanie dla pracodawców, którzy muszą zapewnić dojazdy swoim pracownikom lub często korzystają z usług taksówkarskich w roli kuriera. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą każdorazowo rozliczać się z kierowcą, ale komfortowo dokonują przelewu za całość usług wykonanych w danym okresie rozliczeniowym.