pianino

Fortepiany i pianina to najcięższe i największe z instrumentów muzycznych, dlatego ich transport wymaga podjęcia odpowiednich przygotowań, solidnego zabezpieczenia i znajomości zasad jego przenoszenia. Jeśli planujesz przeprowadzkę pianina, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać, przeczytaj poniższy artykuł.

Zabezpieczenie pianina do transportu

Pianino to instrument, którego nie da się rozłożyć na mniejsze części, dlatego musi zostać przewiezione i zabezpieczone w całości. Aby zapobiec jego uszkodzeniu i rozstrojeniu, należy podjąć odpowiednie środki ostrożności. W pierwszej kolejności trzeba zmierzyć jego wymiary i ocenić, czy zmieści się do wynajętego samochodu. Oferując przewóz bagażów wielkogabarytowych w Bydgoszczy, zachęcamy naszych klientów do obłożenia pianina grubą warstwą tektury i dokładne owinięcie stretchem lub folią bąbelkową. W tym celu można wykorzystać również inne nierysujące materiały, które skutecznie ochronią sprzęt muzyczny przed obiciem. Klapę klawiszy dodatkowo warto zabezpieczyć poprzez zaklejenie taśmą. Pianino powinno być wyposażone w kółka.

Przewóz fortepianu i jego przenoszenie

Przenoszenie pianina jest wymagające ze względu na jego charakterystyczny, niewygodny do transportu kształt, podatność na uszkodzenia oraz duże gabaryty. Dlatego samodzielny przewóz fortepianu i pianina bez wcześniejszego doświadczenia to ryzykowny pomysł i lepiej jest wynająć do tego firmę specjalizującą się w transporcie wielkogabarytowych instrumentach muzycznych. W pojeździe fachowcy umieszczają pianino na gumowej osłonie położonej na podłodze, aby zapobiegać jego przesunięciom w trakcie jazdy. Sprzęt musi być także zabezpieczony pasami transportowymi. Profesjonaliści korzystają również z takich rozwiązań jak specjalny rodzaj sanek czy samojezdna gąsienica.