Możliwość transportu własnym samochodem to przede wszystkim oszczędność czasu i bardzo duży komfort. Zdarza się jednak, że niektóre sytuacje wykluczają możliwość kierowania pojazdem. Jakie? Przeczytasz o nich więcej w poniższym artykule.
Przyczyny, dla których nie można kierować autem
Z możliwości kierowania samochodem wyklucza oczywiście spożycie alkoholu lub narkotyków. Jest ono nie tylko nielegalne, ale również niebezpieczne zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Prowadzenie samochodu w stanie zmęczenia również może prowadzić do utraty koncentracji oraz zwiększyć ryzyko wypadku. Z prowadzenia samochodu wyklucza też stosowanie niektórych leków. Aby mieć pewność, czy po ich przyjęciu można kierować pojazdem, należy przeczytać ulotkę. Nie warto także wsiadać za kierownicę w przypadku silnego bólu lub choroby, które mogą stać się przyczyną utraty panowania nad autem. Choć nie ma przeciwwskazań, aby samochód prowadziły kobiety w ciąży, to w przypadku, kiedy zachowanie właściwej pozycji podczas kierowania staje się niemożliwe, nie warto ryzykować.
Alternatywy do samodzielnego prowadzenia samochodu
W nagłych sytuacjach, kiedy nie ma możliwości samodzielnego prowadzenia samochodu, warto skorzystać z taniej taxi. W Bydgoszczy usługę tą oferuje nasza doświadczona korporacja. Taryfę można bowiem zamówić w każdej chwili, a kierowca podwiezie pasażera pod dokładny adres. Inną opcją jest poproszenie znajomego o poprowadzenie własnego samochodu. Często jednak nie jest to możliwe. Jeśli transport wymaga kilkukrotnego przemieszczania się w określonym czasie, warto skorzystać z usług firm, które gwarantują szofera na czas zawarty w umowie. Najmniej wygodną, ale najbardziej ekonomiczną alternatywą, jest skorzystanie z transportu publicznego.